Kovin aikaansaapa päivä tuntui olevan. Tein ja touhusin, ja nyt kun yritän miettiä, mitäs oikein olenkaan tehnyt, ei tule mieleen muuta kuin, että koko päivän on ollut nälkä, tai siis on tehnyt mieli syödä, ja koko päivän olen myös syönyt. Ja sehän ei ole kovin hyvä juttu.

Muistikortilla päivä näyttää paljon terveellisemmältä kuin todellisuus, huolimatta siitä, että ulkona en ottanut yhtään kuvaa, vaikka kolmetuntisen syksyisessä säässä vietinkin.

Ehkä huomenna sanallisempi päivä.

2 Comments

  1. Ennen morkkis tuli liiallisesta alkkoholin kanssa tolskaamisesta, nykyään jo ruokalustakin:( Voi hyvää päivää!

    1. … minä olen kyllä elämässäni potenut morkkista enemmän syömisestä kuin juomisesta. Tai noh,… Tai ei oikeastaan morkkista, mutta sellainen pieni huono omatunto kuitenkin. Ja tänäänkin! Lasagnea ja omppupiirakkaa. Mutta ne olivat ”ansaittuja”. 😉

Jokainen kommentti on ilo!